טכנאי מיזוג אויר

את תהליך הקירור ניתן להגדיר כתהליך של השגה ושמירה על טמפרטורה נמוכה מזו של הסביבה, והמטרה היא לקרר מוצר או מקום עד כדי הטמפרטורה הנדרשת. אחד היישומים החשובים ביותר: קירור כבר, שימור מוצרי מזון מתכלים על ידי אחסונם בטמפרטורות נמוכות. קירור המערכות משמשות גם בהרחבה על ידי אמצעי למתן נוחות תרמית לבני אדם של מיזוג אוויר. תפקידו של טכנאי מיזוג אויר הוא לתחזק וטפל בכל אותם מערכות קירור ומיזוג אויר. מיזוג מתייחס לטיפול באוויר כדי בו זמנית לשלוט בטמפרטורה שלו, תכולת לחות, ניקיון, ריח הדם, כנדרש על פי המשתמשים, תהליך, או מוצרים בחלל. הנושא של קירור אוויר מיזוג התפתח מתוך הצורך האנושי למזון ולנוחות.

טכנאי מיזוג אויר הינם בעלי מקצוע המטפלים במערכות מיזוג שונות כמו מערכות מיזוג ביתיות ומערכות מיזוג תעשייתיות.

הכללים העיקריים בתפקידו של טכנאי מיזוג אויר

קירור בסיסי אדי מערכת דחיסה מורכבת מארבעה רכיבים, כלומר מדחס, מעבה, הרחבת השסתום המאייד. את מאפייני הביצועים האישיים של רכיבים אלה היו נפרט בהמשך (באפשרותכם לקצר את התהליך ולעבור מיד אל מערכות מיזוג אויר). עם זאת, במערכת בפועל מרכיבים אלה עובדים ביחד. הביצועים של מערכת שלמה הם תוצאה של מאזן בין ארבעת המרכיבים. לדוגמה, כאשר גוף הקירור והטמפרטורה שלו משתנים, זה משפיע על הביצועים של הקבל, אשר בתורו, משפיע על הביצועים של המאייד ועל המדחס. כאן בא תפקידו של טכנאי מיזוג אויר. התפקיד כולל תחזוקה שוטפת וטיפול במערכות מיזוג וקירור.

השיטה הגרפית בה נעזר טכנאי מיזוג אויר

בשיטה גרפית, את הביצועים של שני רכיבים התלויים זה בזה טכנאי מיזוג אויר מתכנן את שני משתנים בעלי עניין משותף. לדוגמה, זרימת מסה של הטמפרטורה בקצב המאייד (או לחץ) הם זממו יחד Y ו צירים צילומי בהתאמה, שילוב של מדחס – הרחבת המכשיר מתמיד של טמפרטורת הקבל. נקודת החיתוך של שתי עקומות שיתקבלו מצביעים על התנאים שבהם זרימת מסת שיעור וטמפרטורת המאייד יהיו זהים עבור שני המרכיבים. נקודה זו נקראת נקודת האיזון במצב היציב שילוב ישיג תנאים אלו.

השיטה האנליטית של טכנאי מיזוג אויר

בשיטה אנליטית, קצב הזרימה ההמונית דרך שסתום ההתפשטות יכולה להיות המיוצג על ידי משוואה אלגברית במונחים של המאייד ואת הקבל בטמפרטורות שונות. באופן דומה, שיעור הזרימה ההמונית באמצעות מדחס ניתן לבצע גם או להציג על ידי משוואה אלגברית במונחים של המאייד ואת הטמפרטורה של הקבל על ידי ניתוח רגרסיה של נתוני הניסוי או אנליטי. נקודת האיזון של שני המרכיבים ניתן להשיג על ידי פתרון סימולטני של שתי משוואות אלגבריות.​

פוסטים אחרונים