מגדל קירור

בכל מעגל קירור פתוח לאטמוספירה, אשר מכיל מחליף חום משאבה וכדומה, חייבים להיות שני קומפוננטים עיקריים: מגדל קירור ומערכת סחרור מים.

התהליך העיקרי אשר מתבצע בתוך מגדל קירור הוא הרחקת החום לאטמוספירה. תהליך זה נוצר בעזרת הפעולה של אידוי חלק מהמים המסתחררים.

מגדל קירור והבעיות העיקריות שלו

כל הבעיות העיקריות של מגדל קירור מקורם במים. בתהליכי הקירור של מגדל קירור נוצרות משקעים, קורוזיה, כמו כן גם גידול בקטריות ואצות.

נפרט את הגורמים לתקלות במגדלי קירור לעומק:

משקעים ולכלוך בתוך המערכות:

1. במקרים רבים האבנית שוקעת בשל עליית ריכוז הסידן והפחמה במי הסחרור. מקור לבעיה זו נוסף הוא גם טמפרטורות גבוהות במערכת ובמיוחד בחלקים החמים שלה.

2. בדומה לאבנית, גם הגבס שוקע כתוצאה מעליית ריכוז הסידן הרבה מעל ומעבר גבול המסיסות. מקרים של שקיעה כזאת הם נדירים במיוחד במערכות מגדלי קירור, אך אם זה קרה – קשה מאוד יהיה להיפטר מכך.

3. גורם נוסף הוא הסביבה בו נמצא מגדל קירור. משקעי אבק וחול והחומרים הנוספים אשר עלולים לבוא מן הסביבה, עלולים להיות דבוקים במיוחד בשל הפרשת חיידקים. כתוצאה מכך, חומרים אלו נוטים לשקוע על השטחים החמים של מחליפי החום בערכות של מגדל קירור. במקרים אלו התיקון הופך למשימה הרבה יותר קשה.

כמו שראינו הבעיה העיקריות אשר ישנה במערכות מגדלי קירור היא דווקא משקעים. מניעת משקעים יכולה להתבצע על ידי קביעה נכונה של מספר מחזורי הריכוז. שיטות יעילות נוספות למניעת משקעים: ריכוך, תוספים כימיים מונעי שיקוע או החמצה. למידע נוסף, קרא עוד: תיקון מיזוג תעשייתי

התפתחות מיקרו אורגניזמים

באיזורים של החשופים ביותר לאור של מגדלי קירור תמיד מתרחש גידול מתמיד של אצות. גורמים הללו יוצרים סתימות בסחרור ובמחליפי החום. דבר נוסף אשר נוצר במערכות הקירור של המגדל הוא הבקטריות אשר קושרות אבק למשקע דביק. כתוצאה מכך משקעים אלו גורמים לקורוזיה במקומות מסוימים של מגדלי קירור.

טיפול בבעיות מי מגדל הקירור

מגדל קירור1 מגדל קירורהתוכנית של הטיפול במי מגדלי הקירור חייבת לכלול מספר רב של אלמנטים ולגעת בכל העניינים החשובים: המשקעים, הקורוזיות, גידול החיידקים וכו'. אלמנטים אלו אינם ניתנים להפרדה והם תלויים זה בזה.

אנליזת מי ההזנה חייבת להיות בחשבון כאשר בונים תוכנית טיפול במגדל קירור. כמו כן: מספר מחזורי הריכוז, מיקום המגדל, סילוק השתת. תוכנית כזאת לרוב נבנית על סמך הנסיון של המהנדס, לכן חשוב לבחור במהנדסים וגם טכנאי מיזוג המנוסים ביותר.

מעוניינים לקבל מידע נוסף אודות מגדלי קירור או תיקון מגדלי קירור?

או במספר: 052-676-5504​

פוסטים אחרונים